Zamestnávatelia sa naďalej musia prihlásiť do registra zamestnávateľov

Zamestnávateľ sa naďalej musí prihlasovať do registra zamestnávateľov, a to najneskôr v deň predchádzajúci dňu, v ktorom začne zamestnávať aspoň jedného človeka.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 8. 1. 2021TASR | 8.1.2021

Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje, že zamestnávatelia sú aj naďalej povinní prihlásiť sa do registra zamestnávateľov v SP. Informoval o tom špecialista komunikácie Marian Škotka.

"Podnikateľské kilečko" z dielne vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) totiž zrušilo iba povinnosť zamestnávateľa odhlásiť sa z registra zamestnávateľov vedeného Sociálnou poisťovňou do ôsmich dní odo dňa, v ktorom nezamestnáva už žiadneho pracovníka.

Zamestnávateľ sa teda naďalej musí prihlasovať do registra zamestnávateľov, a to najneskôr v deň predchádzajúci dňu, v ktorom začne zamestnávať aspoň jedného človeka.

"Sociálna poisťovňa teda automaticky neprihlasuje zamestnávateľa do registra zamestnávateľov. Ak zamestnávateľ začne zamestnávať aspoň jedného zamestnanca, tento zamestnávateľ je naďalej povinný prihlásiť sa sám," zdôraznil Škotka. Iba v prípade odhlásenia sa z registra zamestnávateľov Sociálna poisťovňa automaticky ukončí registráciu zamestnávateľa na základe odhlásenia posledného zamestnanca z registra poistencov a sporiteľov starobného dôchodkového sporenia. Sociálna poisťovňa o tom zamestnávateľa následne informuje. týkať poistného za december 2020, ktoré bude splatné takisto do 30. júna 2021.

Príspevky z Prvej pomoci plus môžu čerpať žiadatelia, ktorí nemajú zaplatené odložené poistné do Sociálnej poisťovne, ale majú dohodnutý splátkový kalendár. Platenie dlžných súm za poistné počas splácania podľa dohodnutého splátkového kalendára je oslobodené od úrokov.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Autor: TASR

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 461/2003 Z. z. Zákon o sociálnom poistení
  • 198/2020 Z. z. Novely zákonov v súvislosti so zlepšovaním podnikateľského prostredia zasiahnutým opatreniami na zamedzenie šírenia COVID-19

S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.