Žaloba o úpravu pracovného času ženy starajúcej sa o dieťa [§ 164 ZP v spojitosti s § 23 písm. f), § 131 až § 136, § 137 CSP]

Ak požiada tehotná žena, žena starajúca sa o dieťa mladšie ako 15-ročné alebo muž trvale sa starajúci o dieťa rovnakého veku o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu, vzniká zamestnávateľovi právna povinnosť takejto žiadosti vyhovieť, ak mu v tom nebránia vážne prevádzkové dôvody.

Autori: Mgr. Lenka Michalovičová
Dátum publikácie: 12. 12. 2017Ak požiada tehotná žena, žena starajúca sa o dieťa mladšie ako 15-ročné alebo muž trvale sa starajúci o dieťa rovnakého veku o kratší pracovný čas alebo o inú vhodnú úpravu, vzniká zamestnávateľovi právna povinnosť takejto žiadosti vyhovieť, ak mu v tom nebránia vážne prevádzkové dôvody.

Zamestnávateľ nemôže túto žiadosť odmietnuť pokiaľ nie je schopný preukázať vážne prevádzkové dôvody, ktoré by bránili zmene dĺžky alebo úprave pracovného času. 

Znenie komentáru k vzoru Žaloba o úpravu pracovného času ženy starajúcej sa o dieťa je krátené, jeho celé znenie spolu so vzorom v editovateľnom formáte nájdete v produkte Vzory zmlúv a právnych podaní:

Žaloba o úpravu pracovného času ženy starajúcej sa o dieťa

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.