Zákon to nezakazuje, no i tak je lepšie nemať podnikateľské peniaze na súkromnom účte | Inzercia

Ako živnostník nepotrebujete mať nevyhnutne založený podnikateľský bankový účet. Prináša to však so sebou isté úskalia a tým je dobré sa vyhnúť. Prečítajte si, v čom spočívajú výhody účtu.

Dátum publikácie: 9. 6. 2021Zo zákona neexistuje povinnosť, aby živnostník alebo iná samostatne zárobkovo činná osoba mala otvorený účet. V dnešnej dobe je už však štandardom, že aj drobní živnostníci využívajú bankové účty, nakoľko práca s hotovosťou išla v posledných rokoch výrazne do úzadia. Prijímať peniaze z podnikania na podnikateľský účet prináša nejednu výhodu, pričom tá základná, hygienická, určite spočíva v komforte a prehľadnosti. To znamená, že nedochádza k miešaniu súkromných a podnikateľských príjmov a výdavkov Navyše, u mnohých obchodných partnerov bankový účet zvyšuje samotnú dôveryhodnosť živnostníka.

A keď už sa bavíme o živnostníkoch, ktorí skutočne operujú aj s výrazne vyššími sumami, platí, že akákoľvek transakcia alebo úhrada v hodnote nad 5 000 EUR je možná len bezhotovostne.

Používanie živnostenského účtu je teda logickým vyústením podnikania, aj keď to nie je žiadna zákonná povinnosť.

Základné výhody živnostenského účtu

Hlavné rozdiely medzi súkromným a podnikateľským účtom spočívajú v jeho parametroch a pochopiteľne, v cene. Zatiaľ čo súkromný je zväčša orientovaný na bežné úhrady, platby kartou či základné používanie digitálnych služieb, živnostník má neraz aj ďalšie iné potreby a očakávania, ktoré takýto súkromný účet nedokáže pokryť.

V Tatra banke sa nedávno hlbšie pozreli na potreby živnostníkov a ľudí pracujúcich v slobodných povolaniach a na základe toho pre nich vyskladali na mieru ušitý Živnostenský účetTB.

Najvýstižnejšou charakteristikou tohto účtu je určite neobmedzenosť v tých najdôležitejších parametroch. Živnostník v rámci neho môže neobmedzene platiť cez internet banking či mobilnú aplikáciu, má neobmedzené množstvo automatizovaných transakcií, medzi ktoré patria napríklad aj prijaté či pravidelne odchádzajúce platby. Živnostník tiež môže neobmedzene platiť debetnou kartou Visa, vyberať a vkladať na účet cez sieť bankomatov Tatra banky a navyše, neobmedzene môže vyberať aj v zahraničí z bankomatov skupiny Raiffeisen bank International AG. Samozrejmosťou sú aj neobmedzené výpisy z účtu na e-mail či push notifikácie o pohyboch na účte prostredníctvom mobilnej aplikácie Tatra banka.

Živnostník však potrebuje aj viac ako len základ

Aby Tatra banka dostatočne naplnila očakávania a potreby rôznorodých živností a slobodných povolaní, ponúka teraz aj benefity navyše pre všetkých, ktorí si v Tatra banke otvoria nový Živnostenský účetTB.

Medzi tie najzaujímavejšie patrí POS terminál na 12 mesiacov bez poplatku a fakturačný softvér tiež na 12 mesiacov bez poplatku. Navyše, živnostník má možnosť hneď získať aj lízingové financovanie do 35 000 EUR bez poplatku a to aj na jazdené vozidlo.

SZČO_tatra_banka_3benefity

Živnostenský účetTB máte v Tatra banke na 12 mesiacov bez poplatku automaticky a po uplynutí tejto doby tiež, ak vám na účet bude chodiť každý mesiac aspoň 500 EUR bezhotovostne.

Živnostenský účet bez poplatku


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.