Vzory žiadostí o určenie preddavkov na daň z príjmov inak pre COVID-19

Vzor žiadosti pre fyzické osoby a vzor žiadosti pre právnické osoby, ako v súvislosti s koronavírusom požiadať o zmneu platenia preddavkov na daň z príjmov.

Autori: Ing. Vladimír Pastierik
Dátum publikácie: 9. 4. 2020tt_muz-vyplnuje-tlacivo

Postup pre fyzické osoby:

Povinnosť platiť preddavky na daň z príjmov fyzickej osoby závisí od výšky poslednej známej daňovej povinnosti (§ 34 ods. 5 ZDP).

Podľa § 34 ods. 4 zákona č. 595/2003 Z. z. môže správca dane v odôvodnených prípadoch na žiadosť daňovníka určiť preddavky na daň inak.

Vzor žiadosti:

Žiadosť o určenie preddavkov na daň z príjmov fyzických osôb inak z dôvodu COVID-19

 

Postup pre právnické osoby:

 
Platenie preddavkov na daň z príjmov právnických osôb upravuje § 42 z. č. 595/2003 Z. z.
 
Podľa § 42 ods. 10 zákona č. 595/2003 Z. z. správca dane môže určiť platenie preddavkov na daň inak, ak ide o ich platenie na základe výšky predpokladanej dane, výšky urč
enej podľa odsekov 3 a 4 a ak daň uvedená v daňovom priznaní, na ktorej základe sú platené preddavky na daň, bola zmenená rozhodnutím správcu dane alebo dodatočným daňovým priznaním. V odôvodnených prípadoch môže správca dane na žiadosť daňovníka určiť platenie preddavkov na daň inak.
 

Vzor žiadosti:

Žiadosť o určenie preddavkov na daň z príjmov právnickej osoby inak z dôvodu COVID-19

 

Vzory sú súčasťou produktu EPI Vzory zmlúv a právnych podaní

 

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.