Vláda: Tehotenské nevylúči možnosť požiadať o poskytnutie SOS dotácie

Osoby, ktoré majú nárok na tehotenské, nebudú vylúčené z možnosti požiadať o poskytnutie SOS dotácie. Vyplýva to z materiálu z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR, ktorý schválila vláda s pripomienkou.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 21. 4. 2021TASR | 21.4.2021

Osoby, ktoré majú nárok na tehotenské, nebudú vylúčené z možnosti požiadať o poskytnutie SOS dotácie. Vyplýva to z materiálu z dielne Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR, ktorý v stredu 21. apríla schválila vláda s pripomienkou.

"Vzhľadom k tomu, že tehotenské je dávkou nemocenského poistenia, resp. dávkou nemocenského zabezpečenia, v súčasnosti by osobe poberajúcej tehotenské nemohla byť priznaná tzv. SOS dotácia, keďže súbeh poskytovania dávok nemocenského poistenia, resp. dávok nemocenského zabezpečenia a tzv. SOS dotácie je vylúčený," vysvetlil súčasný stav rezort.

Navrhované nariadenie zabezpečí podľa rezortu naplnenie cieľa tehotenského, a to podpora tehotným ženám, ktoré v čase krízovej situácie prestali vykonávať zárobkovú činnosť a nemajú nárok na žiadnu formu pomoci od štátu.

Nariadenie vlády bude účinné dňom vyhlásenia, a to najmä preto, lebo tehotenská dávka platí od 1. apríla 2021. Potreba umožnenia súbehu týchto dvoch dávok teda nastáva prvýkrát v tomto mesiaci.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.