Vláda odložila splatnosť poistného za mesiac november až do septembra 2024

Poistné na sociálne poistenie bude možné za november zaplatiť až do 30. septembra 2024.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 24. 11. 2021TASR | 24.11.2021

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) predložil na stredajšie rokovanie vlády (24. 11.) návrh na ďalší odklad splatnosti poistného, tentoraz za mesiac november 2021. Kabinet tento odklad odobril, takže poistné na sociálne poistenie bude možné za november zaplatiť až do 30. septembra 2024. rezort práce v predkladacej správe.

Táto výnimka sa bude týkať zamestnávateľov a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti (tržieb) o 40 % a viac.

Navrhnutý odklad platenia poistného sa týka aj platenia povinných príspevkov na starobné dôchodkové sporenie (2. pilier) a platenia príspevkov na doplnkové dôchodkové sporenie (3. pilier), ktoré povinne platí zamestnávateľ za pracovníka vykonávajúceho rizikovú prácu.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.lásenia.

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.