SZČO uhradili Sociálnej poisťovni za január nedoplatky za 385 tisíc eur

Sociálna poisťovňa odoslala vo februári samostatne zárobkovo činným osobám 22 713 esemesiek a e-mailov, v ktorých ich upozornila na aktuálny nedoplatok na poistnom za január.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 3. 3. 2017SITA | 3.3.2.2017

Sociálna poisťovňa (SP) odoslala vo februári samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) 22 713 esemesiek a e-mailov, v ktorých ich upozornila na aktuálny nedoplatok na poistnom za január. Ako informoval hovorca SP Peter Višváder, výška nezaplateného a pripomínaného poistného predstavovala 2,5 mil. eur. Po upozorneniach SZČO poisťovni uhradili spolu 385 tis. eur. "Predstavuje to vyše 15-percentnú úspešnosť z upozorňovanej sumy," uviedol Višváder.

Informáciu o nedoplatku dostáva každý živnostník, resp. SZČO, ktorý má v Sociálnej poisťovni nahlásené aktuálne kontakty, teda e-mail alebo mobilné číslo. Podľa Višádera ide o ústretovú službu Sociálnej poisťovne voči odvádzateľom poistného, ktorí takto majú možnosť zabrániť narastajúcemu dlhu na poistnom.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.