Správa bytových domov

Príspevky v rámci spolupráce so Združením pre lepšiu správu bytových domov.

Dátum publikácie: 11. 3. 2020tt_ZLSBD_Zlepsovak

Problematika bytov a bytových domov predstavuje v slovenskom právnom prostredí rozsiahlu agendu. Viac informácií z danej oblasti prinášame v rámci novej spolupráce so Združením pre lepšiu správu bytových domov.

Združenie poskytuje pre svojich členov široký záber poradenskej činnosti  práve v oblasti správy bytových domov.

Cieľom združenia je ponúkať pri správe bytových domov praktické a efektívne riešenia problémov, pomáhať orientovať sa v legislatíve a v právnych otázkach, v možnostiach financovania, účtovania, v komunikácii a v ostatných aspektoch výkonu správy.

Príspevky z časopisu ZLSBD v Právnom systéme EPI

Jedným zo spôsobov, akým zduženie ZLSBD poskytuje svojim členom praktické informácie je časopis združenia Zlepšovák správcu bytových domov. Časopis obsahuje príspevky vysokou informačnou hodnotou a poskytuje relevantné informácie z danej oblasti. Vybrané odborné príspevky s právnou tematikou sú novinkou v Právnom systéme EPI a užívatelia ich nájdu v produkte Odborné články. Sú taktiež naviazané pri súvisiacich ustanoveniach právnych predpisov a dostupné aj cez funkciu Súvisiace dokumenty zo Zbierky zákonov.

 

Vybrané príspevky z časopisu Zlepšovák správcu bytových domov sú súčasťou produktu EPI Odborné články

 

Vypočujte si podcast, v ktorom JUDr. Mgr. Marek Perdík, predseda Združenia pre lepšiu správu bytových domov rozoberá najnovšie zmeny v zákone o vlastníctve bytov.

Hosť v štúdiu: Aktuálne problémy zo sveta správy bytových domov

Epizóda rieši aktuálne témy a praktické problémy zo sveta správy bytových domov na Slovensku. Čo aktuálne riešia správcovia bytových domov? Kedy budú môcť hlasovať vlastníci bytov elektronicky? Je to už blízka budúcnosť? Dokedy si musia spoločenstvá vlastníkov bytov aktivovať povinnú elektronickú schránku? A sú tam nejaké prekážky v aplikácii? Viete, že už prebieha celoslovenské sčítanie domov a bytov? Aké sú povinnosti správcov bytových domov, dokedy je potrebné odovzdať podklady a aké sú najčastejšie aplikačné problémy? Kam sa môžu správcovia obrátiť o radu a pomoc?

Tieto a ďalšie horúce otázky, termíny a povinnosti nám priblížil dnešný hosť, JUDr. Marek Perdík z LepšiaSpráva.sk. JUDr. Marek Perdík je autor odborných článkov a partner portálu EPI.sk – kde nájdete komplexné ekonomické a právne informácie nielen z oblasti správy bytových domov.

 

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.