SP predlžuje používanie grid kariet do konca marca 2022

Klienti, ktorí v súčasnosti na prihlásenie sa do e-služieb Sociálnej poisťovne využívajú grid karty, ich budú môcť používať aj začiatkom budúceho roka.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 29. 11. 2021TASR | 29.11.2021

Klienti, ktorí v súčasnosti na prihlásenie sa do e-služieb Sociálnej poisťovne (SP) využívajú grid karty, ich budú môcť používať aj začiatkom budúceho roka. SP pred časom ohlásila nový spôsob prihlásenia sa do jej e-služieb a informovala o ukončení používania grid kariet, avšak vzhľadom na aktuálnu pandemickú situáciu sa rozhodla predĺžiť ich platnosť do 31. marca 2022. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa SP Zuzana Dvoráková.

Cieľom pripravovanej zmeny je nahradiť terajšie grid karty novým, modernejším a bezpečnejším spôsobom prihlásenia sa pomocou mena, hesla a mobilnej aplikácie alebo možnosťou, ktorú majú klienti k dispozícii už dlhšie – prostredníctvom elektronického občianskeho preukazu. "Keďže takáto zmena si v mnohých prípadoch vyžaduje zvýšené kontaktovanie rôznych subjektov (najmä medzi zamestnávateľmi, účtovníčkami a pobočkami SP), SP sa vzhľadom na zhoršujúcu sa pandemickú situáciu rozhodla vyjsť v ústrety klientom a dočasne ešte zachovať platnosť vydaných grid kariet. Novým klientom však už grid karty nevydáva," povedala Dvoráková.

Klientom, ktorí v súčasnosti využívajú grid karty a majú všetky podmienky na to, aby prešli na nový spôsob prihlásenia, túto zmenu SP naďalej odporúča. "Do e-služieb sa budú prihlasovať komfortnejšie a hlavne bezpečnejšie. Profil v e-službách si potom môžu spravovať sami. Jednoducho si zmenia napríklad heslo alebo aktivujú nové v prípade zabudnutia bez zložitého vybavovania. Získajú tak modernejší, bezpečnejší a rýchlejší prístup do e-služieb a lepšiu kontrolu nad ním," poznamenala hovorkyňa.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2022, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.