Priemerná dočasná PN na Slovensku v apríli klesla na 3,19 %

Priemerná dočasná práceneschopnosť na Slovensku bola v apríli tohto roka na úrovni 3,19 %, čo predstavuje medziročný pokles o 0,12 percentuálneho bodu.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 29. 5. 2017SITA | 29.5.2017

Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku bola v apríli tohto roka na úrovni 3,19 %. V porovnaní s marcom tohto roka je to menej o 0,4 percentuálneho bodu, medziročne priemerná PN v apríli klesla o 0,12 percentuálneho bodu. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Najnižšiu dočasnú PN vykázal vo štvrtom mesiaci tohto roka Bratislavský kraj, a to 1,98 %. Nasleduje Banskobystrický kraj, kde priemerná dočasná PN dosiahla 2,85 %. Tretie najnižšie percento dočasnej PN evidoval Nitriansky kraj. V tomto kraji bola v apríli priemerná dočasná PN na úrovni 3,12 %.

Naopak, najvyššie percento dočasnej PN mali Prešovský, Žilinský a Trenčiansky kraj. V Prešovskom kraji priemerná dočasná PN dosiahla 4,01 %, v Žilinskom kraji 3,78 % a v Trenčianskom kraji 3,58 %. Ide o údaj, ktorý vychádza z podielu práceneschopných osôb voči celkovému počtu nemocensky poistených osôb v danom mesiaci.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.