Počet poberateľov dávky v nezamestnanosti v apríli klesol

Sociálna poisťovňa vyplatila v apríli tohto roka dávku v nezamestnanosti 32,2 tisíca osobám. V porovnaní s tretím mesiacom tohto roka ide o pokles o 899 ľudí.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 31. 5. 2017SITA | 30.5.2017

Sociálna poisťovňa vyplatila v apríli tohto roka dávku v nezamestnanosti 32,2 tisíca osobám. V porovnaní s tretím mesiacom tohto roka ide o pokles o 899 ľudí. Medziročne sa počet poberateľov dávky v nezamestnanosti minulý mesiac znížil o 2,3 tisíca osôb. Priemerná mesačná výška tejto dávky medziročne stúpla. "Kým v apríli 2016 predstavovala 358,01 eura, v tohtoročnom apríli dosiahla výšku 379,8 eura," informoval hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Na dávku v nezamestnanosti majú nárok tí nezamestnaní, ktorí boli poistení v nezamestnanosti najmenej dva roky v posledných troch rokoch. Dávka v nezamestnanosti dosahuje 50 % z hrubého príjmu poistenca. Výška dávky sa určuje z hrubých príjmov dosahovaných v období dvoch rokov pred zaradením do evidencie uchádzačov o zamestnanie.

Maximálna výška dávky v nezamestnanosti za mesiac, ktorý má 31 dní, od začiatku júla minulého roka stúpla o 25,50 eura na 900 eur. Pri 30-dňovom mesiaci najvyššia suma dávky v nezamestnanosti od siedmeho mesiaca vlaňajška vzrástla o 24,70 eura na 871 eur.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace odborné články

Súvisiace aktuality

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.