Platba kartou zamestnanca

Je možné zamestnancovi z pokladnice preplatiť nákup, ktorý urobil pre školu a zaplatil to svojou súkromnou platobnou kartou? Do pokladnice dá doklad, čo dostane ako účtenku.

Autori: Ing. Tatiana Mičíková
Dátum publikácie: 21. 3. 2018



Odpoveď:

Zákon o dani z príjmov v ustanovení § 2 písm. i) definuje daňový výdavok ako výdavok (náklad) na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov preukázateľne vynaložený daňovníkom, zaúčtovaný v účtovníctve daňovníka, ak tento zákon neustanovuje inak.

Znenie odpovede je krátené, jej celé znenie nájdete v produkte Príklady z praxe:

Platba kartou zamestnanca

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.