Novela zákona o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach

Návrh spresňuje a upravuje rozsah ambulantného predaja sladkovodných trhových rýb a vianočných stromčekov, mení sa formulácia a odborná terminológia v časti zákazu predaja niektorých výrobkov

Autori: JUDr. Peter Rohaľ
Dátum publikácie: 10. 7. 2015Sledované štádium legislatívneho procesu
Vláda SR1. čítanie (NR SR)2. čítanie (NR SR)3. čítanie (NR SR)prezident SR 

Vláda SR schválila 8. júla 2015 návrh zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 178/1998 Z. z. o podmienkach predaja výrobkov a poskytovania služieb na trhových miestach a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Zb. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov.

Návrh spresňuje a upravuje rozsah ambulantného predaja sladkovodných trhových rýb a vianočných stromčekov, mení sa formulácia a odborná terminológia v časti zákazu predaja niektorých výrobkov v nadväznosti na zmeny v príslušných zákonoch (zákon č. 58/2014 Z. z. o výbušninách, výbušných predmetoch a munícii a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákon č. 152/1995 Z. z. o potravinách v znení neskorších predpisov, ... ).

Návrh rozširuje prípady predloženia čestného prehlásenia ako podmienky pre udelenie povolenia na predaj umeleckých výrobkov alebo použitých výrobkov (napr. opotrebovaných výrobkov bežnej potreby či obnoseného šatstva alebo obuvi) a poskytovania služieb na trhových miestach.  

Účinnosť návrhu zákona sa navrhuje od 1. novembra 2015.

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.