Môže PZP úplne nahradiť havarijné poistenie? | Inzercia

Každý zodpovedný vodič vie, že nemať auto dostatočne poistené je hlúposť. Pri výbere PZP sa neoplatí rozhodovať len podľa ceny, pretože nejde len o splnenie zákonnej povinnosti. Povinné zmluvné poistenie vás nemusí kryť iba v prípade, že spôsobíte škodu inému vodičovi. V mnohých situáciách môže pomôcť práve vám, napríklad vtedy, keď zrazíte divú zver, dostanete defekt alebo vaše auto poškodí prírodný živel. V niektorých prípadoch môže dokonca nahradiť aj havarijné poistenie.

Dátum publikácie: 7. 8. 2020Girl in the car

Kasko: kedy áno a kedy nie?

Ak vlastníte novšie alebo luxusné vozidlo, havarijné poistenie, inak zvané aj kasko, by ste určite mali mať. Zákonná poistka nekryje všetky riziká a opravy na novom aute sa môžu vyšplhať až do stoviek či tisícok eur. Havarijná poistka sa neodporúča pre staršie vozidlá strednej triedy. Tieto autá už majú nižšiu hodnotu a v prípade poistnej udalosti úhrada za opravu už nemusí byť výhodná v porovnaní so zaplateným poistným. V takom prípade sa oplatí staviť na povinné zmluvné poistenie a výhodnú kombináciu pripoistení. Ak doplnkové pripoistenia správne nakombinujete, vaše PZP môže z časti nahradiť aj havarijnú poistku. Je potrebné určiť si, čo od vášho poistenia potrebujete a aké riziká chcete mať kryté. Neoplatí sa orientovať len podľa ceny. Lacné poistenie síce nebude bolieť vašu peňaženku, keď sa však auto poškodí, vzniknuté náklady môžu byť niekoľkonásobne vyššie, než je výška poistného. A treba pamätať na to, že PZP odškodňuje tretiu osobu - poškodeného, ale pripoistenia sa vzťahujú už na vás a vaše auto.

Najlepšie poistenie auta kompletne online

Novú poistku pre vaše auto preto nevyberajte podľa ceny, ale podľa viacerých kritérií. Vodič na 10-ročnom aute si vystačí so zákonným poistením s pripoisteniami, ale jazdenie na ročnom luxusnom aute bez havarijného poistenia je príliš veľké riziko. Pri uzatváraní PZP a ostatných poistení vždy prihliadajte na to, aké zabezpečenie vaše vozidlo naozaj potrebuje. Môže sa zdať, že výber vhodného poistenia musí byť náročný, to však vôbec nie je pravda. Využite kalkulačku pre porovnanie cien PZP alebo havarijného poistenia a uzatvorte si poistenie online presne také, aké je pre vás najvýhodnejšie. Porovnávať sa oplatí, pretože na vygenerovanom prehľade vidíte aj všetky doplnkové riziká, ktoré daná poistka zahŕňa a tiež aj informácie o limitoch a ďalších podmienkach.

Poistite sa výhodne, kompletne online s Netfinancie.sk, a zabezpečte si najlepšiu poistnú ochranu. Myslite na to, že keď ide o vás a vaše auto, riskovať sa neoplatí.

Zdroj obrázka: bigstockphoto.com


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.