Ktoré jazyky sa prekladateľovi oplatí v dnešnej dobe ovládať? | Inzercia

Štátne hranice sa už dlhšiu dobu pomaly a isto stierajú a svet sa stáva stále viac prepojeným. Tento trend nahráva do kariet prekladateľom a prekladateľským agentúram, z ktorých sa behom posledných rokov stal pre mnohých veľmi lukratívny pracovný odbor. Dokonalá znalosť jazyka a akademické vzdelanie už dávno nie sú jediným problémom pre vykonávanie práce prekladateľa.

Dátum publikácie: 10. 7. 2019


Tajomstvom úspechu pri získavaní dobre platenej práce prekladateľa sa stali networking skills. Ak si chcete vybudovať postavenie vo svete prekladov je nutné zapracovať na svojich zručnostiach ohľadom vytvárania sietí a vzťahov s vašimi klientmi a kolegami a osobnej značke. Budovanie sietí nie je jednoduché, vyžaduje si veľké 006Dnožstvo času a hlavne chuť prekladateľa čiastočne zdieľať svoje „tajné zbrane“ so svojím okolím.

epi_main

Zoznam najlepšie platených jazykov:

Nemčina

Nemčina je najlepšie plateným jazykom. Priemerný ročný príjem prekladateľa, ktorý sa venuje prekladom do nemčiny, sa vo svete pohybuje okolo 38 000€.

Arabčina

Arabčina sa umiestnila v svetovom rebríčku ako druhá s ročným platom okolo 36 000€.

Francúzština

35 500€. Toľko si ročne zarobíte v prípade, že sa rozhodnete zamestnať sa ako prekladateľ francúzskeho jazyka.

Holandčina

Ako stále veľmi lukratívny jazyk sa ukazuje aj holandčina. Ako prekladateľ tohto jazyka si viete ročne privyrobiť niečo cez 32 000€.

Predtým než sa rozhodnete uchádzať sa o pozície prekladateľa v agentúrach ako je prekladateľská agentúra Presto je nutné zasvätiť istý čas zamysleniu sa nad svojimi vlastnými schopnosťami a vybraním toho správneho jazyka, ktorý vám zabezpečí úspešnú kariéru.


S-EPI, s.r.o. © 2010-2019, všetky práva vyhradené