Katastrálne územia pre začatie pozemkových úprav v roku 2020

Na základe uznesenia vlády je v legislatívnom procese pod č. LP/2019/847 výber katastrálnych území pre pozemkové úpravy v roku 2020.

Autori: Redakcia
Dátum publikácie: 22. 11. 2019Na základe nelegislatívneho materiálu „Návrh opatrení na urýchlené vykonanie pozemkových úprav v SR“ (ďalej len „Materiál“), schváleného uznesením vlády č. 358 z 21. augusta 2019 bol predložený do skráteného medzirezortného konania s dátumom ukončenia 26.11. 2019 materiál s názvom Katastrálne územia pre začatie pozemkových úprav v roku 2020.

V priebehu 30 rokov sa majú vykonať pozemkové úpravy vo všetkých 3103 katastrálnych územiach, kde ešte pozemkové úpravy neprebehli alebo ich vykonanie nie je potrebné a účelné. Začať pozemkové úpravy je nutné každoročne v cca 120 katastrálnych územiach.

Predložený zoznam katastrálnych území vypracovala medzirezortná „Komisia pre vyhodnotenie kritérií na stanovenie naliehavosti vykonania pozemkových úprav a výber katastrálnych území“ (ďalej len „komisia“), ktorá bola zriadená Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (ďalej len „MPRV SR“).

Zostavený zoznam katastrálnych území, ktorý je zoradený podľa územných obvodov pozemkových a lesných odborov okresných úradov bude predložený na rokovanie vlády SR.


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.