Hodnota bodu pre určenie sumy úrazových dávok je tento rok 18,24 eura

Hodnota bodu pre tento rok stanovená pre účely určenia sumy úrazových dávok sa zvýšila o 0,58 eura. Tento bod je dôležitý pri určení sumy úrazových dávok, pri výpočte ktorých sa vychádza z bodového ohodnotenia v lekárskom posudku a zo sumy na jeden bod.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 21. 3. 2017SITA | 20.3.2017

Hodnota bodu pre tento rok stanovená pre účely určenia sumy úrazových dávok je 18,24 eura. V roku 2016 predstavovala sumu 17,66 eura, hodnota bodu sa tak zvýšila o 0,58 eura. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne (SP) Peter Višváder. Tento bod je podľa hovorcu SP dôležitý pri určení sumy úrazových dávok, a to náhrady za bolesť a náhrady za sťaženie spoločenského uplatnenia, pri výpočte ktorých sa vychádza z bodového ohodnotenia v lekárskom posudku a zo sumy na jeden bod.

„Uvedená hodnota bodu sa použije len pri tej náhrade za bolesť a náhrade za sťaženie spoločenského uplatnenia, na ktorú poškodenému zamestnancovi vznikol nárok po 31. decembri 2016, a to len v dôsledku pracovného úrazu alebo zistenej choroby z povolania,“ upozornil.

Hodnotu jedného bodu určuje opatrením Ministerstvo zdravotníctva SR. Vychádza z priemernej mesačnej mzdy na Slovensku za kalendárny rok predchádzajúci roku, v ktorom vznikol nárok na náhradu. Priemerná mesačná mzda zamestnanca v hospodárstve SR zistená Štatistickým úradom SR za rok 2016 je 912 eur, hodnota jedného bodu predstavuje 2 % z tejto sumy.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.