FS zverejnila zoznam dokumentov, ktoré môže vyžadovať pri daňovej kontrole

Finančná správa SR chce pripraviť podnikateľov na daňové kontroly a celý proces im uľahčiť. Zverejnila materiál s informáciami o tom, aké doklady od firiem môžu byť pri daňovej kontrole dane z príjmov PO vyžadované a čo môžu podnikatelia očakávať zo strany daňového úradu.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 7. 10. 2021TASR | 6.10.2021

Finančná správa (FS) SR chce pripraviť podnikateľov na daňové kontroly a celý proces im uľahčiť. Na svojom internetovom portáli preto zverejnila materiál s informáciami o tom, aké doklady od firiem môžu byť pri daňovej kontrole dane z príjmov právnickej osoby vyžadované a čo môžu podnikatelia očakávať zo strany daňového úradu.

„Daňová kontrola nemusí byť pre podnikateľov až takým strašiakom ako sa na prvý pohľad môže zdať. V záujme finančnej správy je pristupovať k daňovým subjektom korektne a celý proces kontroly im uľahčiť,“ uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.

Daňová kontrola podľa hovorkyne nemá vždy len represívny charakter, v mnohých prípadoch predstavuje pre daňové subjekty aj možnosť overenia a potvrdenia správnosti údajov uvádzaných v daňovom priznaní, a teda povinnosti voči štátnemu rozpočtu.

Zverejnený materiál obsahuje základné informácie súvisiace s výkonom kontroly dane z príjmov právnickej osoby, hovorí o potrebných druhoch dokladov, dokumentov a o informáciách dôležitých pre vykonanie kontroly. Finančná správa v ňom zverejnila aj zostavy potrebné na vykonanie daňovej kontroly s možnosťou ich predloženia v elektronickej podobe. Okrem toho sú v dokumente uvedené aj oblasti, na ktoré môže byť daňová kontrola zameraná. „Aj týmto spôsobom chce finančná správa pomôcť daňovým subjektom zvládnuť bez zbytočného stresu daňovú kontrolu,“ dodala Rybanská.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace odborné články

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.