Finančná správa: Predlžujeme úradné hodiny call centra

Blíži sa termín na podanie odloženého daňového priznania k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2020. Finančná správa podáva daňovníkom pomocnú ruku. Môžu využiť služby call centra finančnej správy, ktoré od 25. do 30. júna predlžuje úradné hodiny.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 24. 6. 2021TASR | 23.6.2021

Na podanie odloženého daňového priznania (DP) k dani z príjmov za zdaňovacie obdobie roku 2020 zostáva posledný týždeň. Daňové priznanie musia podať a daň zaplatiť tí, ktorí v marci tohto roka oznámili finančnej správe odklad. Finančná správa im podáva pomocnú ruku. Môžu využiť služby call centra finančnej správy, ktoré od 25. do 30. júna predlžuje úradné hodiny.

Na podanie odloženého daňového priznania zostáva klientom finančnej správy už iba týždeň. Finančná správa očakáva takmer 280 000 daňových priznaní do konca júna, keď uplynie trojmesačná lehota pred odklad podania daňového priznania. Daňovníci si musia splniť svoje povinnosti v zákonom stanovenom termíne, predĺžiť si lehotu na podanie už nie je možné. V prípade, že potrebujú pomoc, môžu sa obrátiť na daňové call centrum finančnej správy.

Klientom finančnej správy vychádza v ústrety a predlžuje svoje úradné hodiny nasledovne:

Piatok  25. 6. 2021         8:00 - 24:00
Pondelok  28. 6. 2021    8:00 - 19:00
Utorok  29. 6. 2021        8:00 - 19:00
Streda  30. 6. 2021        8:00 - 24:00

Väčšinu DP k dani z príjmov typu A, ktoré je možné podať v listinnej podobe, už finančná správa eviduje. Vzhľadom na predpokladaný nízky počet DP, ktoré daňovníci podajú fyzicky, nebude finančná správa predlžovať úradné hodiny na daňových úradoch. V posledný deň na podanie odloženého DP, teda 30. júna, budú úrady otvorené v štandardnom režime, podateľne aj klientske zóny od 08.00 do 17.00 hod.

Finančná správa upozorňuje daňovníkov, že daňové priznanie je treba nielen podať, ale daň je potrebné do konca júna aj zaplatiť.

Ak daňovníkovi, ktorí si odložil podanie DP do 30. júna, vznikne preplatok na dani, finančná správa mu ho vráti najneskôr do 9. augusta. Tí, ktorí si odložili podanie DP, môžu poukázať aj podiel zaplatenej dane v predĺženom termíne. Správca dane musí peniaze vybraným prijímateľom presunúť do troch mesiacov.

Do konca septembra môžu podať DP len daňovníci, ktorí majú príjmy zo zahraničia. Tí si mohli lehotu predĺžiť o šesť mesiacov.

Daňovníci sa pre koronakrízu tiež môžu vyhnúť vyrubeniu úroku z omeškania a uloženiu pokuty za nepodanie daňového priznania za obdobie od 12. 3. 2020 do 31. 12. 2020. Musia si však túto povinnosť splniť do 30. júna tohto roka.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.