Finančná správa aktualizovala Index daňovej spoľahlivosti

Finančná správa aktualizovala hodnotenie daňových subjektov v rámci Indexu daňovej spoľahlivosti. Klientom, ktorých vyhodnotila ako spoľahlivých, oznámi hodnotenie v najbližších dňoch a budú im prináležať viaceré benefity.

Autori: TASR
Dátum publikácie: 12. 5. 2021TASR | 12.5.2021

Finančná správa (FS) SR aktualizovala hodnotenie daňových subjektov v rámci Indexu daňovej spoľahlivosti. Klientom, ktorých vyhodnotila ako spoľahlivých, oznámi hodnotenie v najbližších dňoch a budú im prináležať viaceré benefity. Nový index zasiela finančná správa po tom, ako v januári odložila hodnotenie daňových subjektov z dôvodu prijatých opatrení proti pandémii nového koronavírusu, uviedla hovorkyňa FS Martina Rybanská.

„Finančná správa hodnotila celkovo viac ako 600 000 daňových subjektov. V novom prepočte indexu až 336 424 z nich získalo 'A' hodnotenie. Znamená to, že vyše polovica z hodnotených daňových subjektov sa stala spoľahlivými daňovými subjektmi,“ spresnila Rybanská.

Všetky spoľahlivé daňové subjekty získavajú automaticky viaceré benefity. Využiť budú môcť napríklad uprednostňovanie miestneho zisťovania pred daňovou kontrolou, vyhovenie žiadosti o povolenie odkladu platenia dane, platenia dane v splátkach či skrátené lehoty pri vydávaní potvrdení.

Index daňovej spoľahlivosti je jedným z nástrojov finančnej správy na posilnenie dobrovoľného plnenia daňových povinností. Oznámenia dostanú elektronicky počas najbližších dní tie subjekty, ktoré majú aktívnu schránku na portáli finančnej správy, ostatným budú zaslané písomne. Daňovým subjektom, ktorým po prepočte zostal index A, nebude finančná správa zasielať žiadne nové oznámenie.

 

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.

 

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.