Navrhovaná zmena Trestného poriadku ohľadom anonymných podaní

Návrh má znížiť zbytočnú zaťaženosť orgánov činných v trestnom konaní a súdov vybavovaním rôznych neopodstatnených anonymných podaní.

Autori: Redakcia
Dátum publikácie: 8. 10. 2018Sledované štádium legislatívneho procesu
Vláda SR1. čítanie (NR SR)2. čítanie (NR SR)3. čítanie (NR SR)prezident SR 

 

Do legislatívneho procesu bol predložený poslanecký návrh novely Trestného poriadku, ktorým sa má zrušiť doterajšia povinnosť orgánov činných v trestnom konaní a súdov vybavovať aj anonymné podania a podania, ktoré sú označené nepravdivými, neúplnými alebo neoveriteľnými údajmi o totožnosti odosielateľa.

Prijatím navrhovanej právnej úpravy sa eliminuje zbytočné zaťaženosť orgánov činných v trestnom konaní a súdov vybavovaním rôznych neopodstatnených anonymných podaní.

Ministerstvo spravodlivosti k uvedenému návrhu dopĺňa pripomienky týkajúce sa upresnenia prípadov, kedy orgány činné v trestnom konaní budú povinné anonymné podania prešetriť. Ministerstvo navrhuje, aby išlo o prípady, kedy je možné z obsahu anonymného podania vyvodiť záver o dôvodnom podozrení zo spáchania trestného činu.

 

 


S-EPI, s.r.o. © 2010-2021, všetky práva vyhradené

Nastavenie súborov cookies

Táto webová stránka používa rôzne cookies pre poskytovanie online služieb, na účely prihlásenia, poskytovania obsahu prostredníctvom tretích strán, analýzu návštevnosti a iné. V súlade s platnou legislatívou prosíme o potvrdenie súhlasu alebo nastavenie vašich preferencií. Ďakujeme.

Viac informácií.