Príjem z prenájmu hnuteľného majetku

Lekár vlastní ambulanciu s prístrojovým vybavením. Ako fyzická osoba zdaňoval príjmy z vykonávania lekárskej praxe v § 6 ods. 1 zákona o dani z príjmov. Nehnuteľnosť s vybavením mal zaradenú v obchodnom majetku. Lekársku prax bude ďalej vykonávať v rámci s. r. o., v ktorej je jediným spoločníkom, konateľom a je v nej aj zamestnaný. Nehnuteľnosť a prístrojové vybavenie prenajíma ako fyzická osoba tejto s. r. o. Ako má zaradiť príjem z prenájmu? Je správne zaradenie v zmysle § 6 ods. 5 zákona?

Autori: Ing. Martina Oravcová
Právny stav od: 1. 1. 2004
Dátum publikácie: 18. 2. 2019


 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Martina Oravcová

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2019, všetky práva vyhradené