Nájom od blízkej osoby

Vzťahuje sa povinnosť urobiť transferovú dokumentáciu na FO – živnostníka, ktorý prenajíma budovu zaradenú v obchodnom majetku FO, spoločnosti s r. o., v ktorej je 100 % vlastníkom? Príjem z prenájmu živnostník vykazuje ako príjem podľa § 6 zákona o dani z príjmov. Živnostník poskytuje svojej s. r. o. aj servisné služby k strojom a zariadeniam. Patria tieto služby do transferovej dokumentácie alebo patria pod výnimky z kontrolovanej transakcie pri vybraných príjmoch podľa § 6 zákona o dani z príjmov?

Autori: Ing. Tatiana Mičíková
Právny stav od: 1. 1. 2004
Dátum publikácie: 27. 4. 2017


 

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz:

 

 epi-notebook

Prístup k EPI Právnym systémom
a ostatným online produktom
si môžete zakúpiť v našom e-shope:

 

Máte otázky?
V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Autor: Ing. Tatiana Mičíková

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2019, všetky práva vyhradené