Čas strávený na pracovnej ceste

Zamestnanec bol vyslaný na dvojdňovú pracovnú cestu, z toho jeden deň mal podľa plánovaného rozpisu služieb stanovenú pracovnú dobu od 9,00 h do 19,30 h a druhý deň mal voľný deň.

Ako postupovať pri počítaní pracovnej doby, keď podľa pozvánky seminár začína  o 8,00 h a končí o 18,00 h, pracovnú dobu v tento deň má zamestnanec do 19,30 h? Na pracovnú cestu vycestoval, teda pracovná cesta začala o 5,00 h.

Druhý deň pracovnej cesty, keď mal zamestnanec voľný deň, seminár začína od 8,00 h a končí o 12,00 h, do miesta trvalého pobytu sa zamestnanec vrátil o 16,00 h. V pozvánke sú uvedené dve hodinové prestávky, tieto zamestnávateľ nezapočítava do odpracovanej doby. Postupuje správne?

Ako započítať odpracovanú dobu v takom istom prípade zamestnancovi, ktorý má stanovený pružný pracovný čas? U zamestnancov s pružným pracovným časom má zamestnávateľ v pracovnom poriadku stanovený voliteľný čas od 6,00 h do 8,00 h a od 13,00 h do 18,00 h. Pevne stanovený čas má od 8,00 h do 13,00 h.

Vážený návštevník,
prístup do tejto sekcie majú len registrovaní užívatelia portálu
s predplateným prístupom.

 

Prihláste sa kliknutím na nasledujúci odkaz: PRIHLÁSENIE

 notebook-epi-pravny-system

Pozrite si výhody
EPI Právnych systémov

 

V prípade, že potrebujete viac informácií, môžete nás kedykoľvek kontaktovať

 

 

 

Registračný formulár nájdete na tomto odkaze: REGISTRÁCIA


V prípade, že ste registrovaný na portáli www.epi.sk, www.pp.sk, www.vssr.sk www.danovecentrum.sk, www.mzdovecentrum.sk, www.manazerskecentrum.sk, www.profivzdelavanie.sk alebo www.zakon.sk môžete na prihlásenie použiť prihlasovacie meno a heslo z týchto portálov.

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace interné firemné predpisy

Súvisiace odborné články

Súvisiace dokumenty

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


Autori

  • Ing. Alena Bajčíková

Právny stav od

  • 1. 7. 2002

Dátum publikácie

  • 23. 6. 2017

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené