Virtuálna registračná pokladnica prešla novými vylepšeniami

V novej verzii aplikácie finančná správa sprístupnila balík reportov, ktoré užívatelia žiadali. Je v ňom základný report, ktorý obsahuje prehľad pokladničných dokladov a iných dokladov.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 13. 11. 2017


SITA | 12.11.2017

Virtuálna registračná pokladnica prešla ďalšou úpravou. Finančná správa podľa jej vyjadrení nasadila novú verziu tejto bezplatnej služby, ktorá vychádza v ústrety jej užívateľom. Virtuálnu registračnú pokladnicu v súčasnosti využíva približne 30 tisíc podnikateľov.

V novej verzii aplikácie finančná správa sprístupnila balík reportov, ktoré užívatelia žiadali. Je v ňom základný report, ktorý obsahuje prehľad pokladničných dokladov a iných dokladov. Ďalej rozšírený report, čiže aj prehľad položiek na pokladničných dokladoch. Podnikatelia budú mať k dispozícii aj report predaja. Report pokladníc zahŕňa sumárny prehľad za zvolené virtuálne pokladnice podnikateľa s obratmi a rozpisom typov platidiel. Report prihlásení zase obsahuje zoznam prihlásení z jednotlivých zariadení.

Novinkou je aj presná identifikácia riadku a chyby pri importe. Pri chybne vyplnenej položke v katalógu tovarov a služieb sa vypíše riadok, v ktorom omyl vznikol. Import zoznamu tovaru alebo služieb sa zároveň rozšíril o možnosť importu vo formáte xlsx. Všetkým používateľom virtuálnej pokladnice sa budú tiež zobrazovať informačné hlášky. Finančná správa bude ich prostredníctvom informovať podnikateľov o nedostupnosti aplikácie, zasielať technické informácie či novinky z oblasti legislatívy.

Zmenou, ktorú obsahuje nová verzia virtuálnej registračnej pokladnice, je aj vytlačenie dokladu výber. V prípade mobilnej aplikácie bude možné využitie čítačky QR kódov pri vrátenej položke pre urýchlenie vyhľadávania dokladu. Pri vrátení alebo reklamácii tovaru stačí v aplikácii virtuálnej registračnej pokladnice naskenovať QR kód z pokladničného dokladu, na ktorom bol evidovaný, a daný tovar vybrať.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Autor: SITA a.s.

Súvisiace dôvodové správy

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 289/2008 Z. z. Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice
  • 180/2017 Z. z. Novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené