Virtuálna registračná pokladnica bude od septembra bez obmedzenia počtu bločkov

Virtuálnu registračnú pokladnicu budú môcť po 1. septembri tohto roka využívať všetci podnikatelia bez ohľadu na to, koľko bločkov mesačne vydajú.

SITA | 29.8.2017

Virtuálna registračná pokladnica bude od septembra dostupná pre všetkých podnikateľov.

Od začiatku deviateho mesiaca tohto roka sa totiž na základe novely zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice ruší mesačný limit na počet vydaných pokladničných dokladov prostredníctvom virtuálnej registračnej pokladnice. Podnikatelia tak budú môcť bez obmedzenia využívať túto bezplatnú službu finančnej správy.

Využívanie virtuálnej registračnej pokladnice bolo doteraz limitované vydaním 3 000 pokladničných dokladov za mesiac. Podľa finančnej správy virtuálnu pokladnicu v súčasnosti využíva viac ako 30 tisíc podnikateľov. Jej používatelia od spustenia služby v roku 2015 doteraz vydali viac ako 6 mil. platných pokladničných dokladov v sume zhruba 600 mil. eur.

Virtuálna registračná pokladnica je prístupná online na portáli finančnej správy. Základným predpokladom je internetové pripojenie používateľa. Je možné ju používať na klasickom stolovom počítači, notebooku alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie. Finančná správa sprístupnila aj aplikáciu pre nakupujúcu verejnosť, prostredníctvom ktorej si môžu overiť pravosť takto vydaných pokladničných dokladov.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace právne predpisy ZZ SR

  • 289/2008 Z. z. Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice
  • 180/2017 Z. z. Novela zákona o používaní elektronickej registračnej pokladnice

Súvisiace príklady z praxe

Súvisiace dôvodové správy

Súvisiace odborné články


Autori

  • SITA a.s.

Dátum publikácie

  • 4. 9. 2017

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené