V riadnom termíne daňovníci odovzdali vyše 730 tis. daňových priznaní

Finančná správa zároveň avizuje pre tento rok rekordný počet odkladov daňových priznaní k dani z príjmov.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 5. 4. 2018


SITA | 4.4.2018

Daňovníci podali v riadnom termíne takmer 80 % z celkového očakávaného počtu daňových priznaní k dani z príjmov za minulý rok.

Riadny termín na podanie daňového priznania a aj zaplatenie dane uplynul o polnoci 3. apríla. Informuje o tom finančná správa s tým, že definitívne čísla o počte podaných daňových priznaní v riadnom termíne bude vedieť potvrdiť po doručení všetkých priznaní zasielaných poštou.

K polnoci 3. apríla tak daňové úrady zaevidovali celkovo podaných 731,1 tis. daňových priznaní, z čoho 311,7 tis. predstavovali daňové priznania fyzických osôb typu A, 280 tis. daňové priznania fyzických osôb typu B a 138,9 tis. daňové priznania k dani z príjmov právnických osôb. Najviac daňových priznaní pritom doručili podľa informácií z daňových úradov osobne na daňové úrady daňovníci ešte pred Veľkou nocou počas stredy a štvrtka 28. a 29. marca.

Elektronicky podali najviac daňových priznaní v stredu 28. marca, a to viac ako 16 tisíc. Celkovo sa počet elektronicky podaných daňových priznaní v riadnom termíne zvýšil z vlaňajších vyše 167 tisíc na tohtoročných takmer 217 tisíc.

Finančná správa zároveň na tento rok avizuje rekordný počet odkladov daňových priznaní. Požiadať o odklad podania priznania a zaplatenia dane mohli daňovníci na špeciálnom tlačive rovnako najneskôr do polnoci 3. apríla. Daňové úrady zatiaľ týchto oznámení evidujú viac ako 140 tisíc, kým v minulom roku ich bolo ku koncu riadneho termínu na podanie daňového priznania doručených 93 tisíc.

 

© 2018, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Autor: SITA a.s.

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2019, všetky práva vyhradené