Sociálna poisťovňa SZČO s odloženými daňami oznámila výšku odvodov

Sociálna poisťovňa už odoslala živnostníkom a ostatným SZČO s odloženým daňovým priznaním oznámenia, či im na základe daňového priznania za rok 2016 vzniklo či zaniklo poistenie alebo sa zmenila výška ich sociálnych odvodov.

SITA | 5.10.2017

Sociálna poisťovňa v týchto dňoch odoslala živnostníkom a ostatným samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO) s odloženým daňovým priznaním oznámenia, či im na základe daňového priznania za rok 2016 od 1. októbra tohto roka vzniklo či zaniklo poistenie, alebo sa zmenila výška ich sociálnych odvodov.

O vzniku sociálneho poistenia poisťovňa informovala 7 053 živnostníkov, o zániku poistenia 1 585 a o zmene vymeriavacieho základu na platenie poistného a o novej výške platby poistného bolo informovaných 21 897 SZČO s odloženým daňovým priznaním. Informoval o tom hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

Poisťovňa zároveň upozorňuje SZČO s odloženým daňovým priznaním, že novú sumu poistného za október tohto roka sú povinní uhradiť do 8. novembra 2017. Tí, ktorí majú na platenie poistného zavedený trvalý príkaz v banke, si majú včas zmeniť výšku sociálnych odvodov. Ak živnostník v minulom roku prekročil hranicu príjmu na platenie sociálnych odvodov vo výške 5 298 eur, podniká ďalej a nedostane do 20. októbra oznámenie od Sociálnej poisťovne, mal by sa obrátiť na svoju pobočku poisťovne.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


Autori

  • SITA a.s.

Dátum publikácie

  • 5. 10. 2017

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené