Predbehnite svoju konkurenciu cez zdravie | Inzercia

Ak sa o svojich zamestnancov staráte, prihláste sa do súťaže a získajte Certifikát zdravej firmy.

600x400_etrend

Na prilákanie a udržanie kvalitných zamestnancov dnes nestačí len dobrý plat. Firmy, ktoré sa starajú o zdravie svojich zamestnancov, môžu získať náskok pred konkurenciou. Takzvané zdravé benefity prinášajú firme hneď dve výhody: ekonomickú (zamestnanci sú menej chorí a ich výkon pre firmu zostáva vysoký) a vzťahovú (zamestnanec s dobrým work-life balance je v práci dlhodobo spokojný). Ak sa staráte o zdravie svojich zamestnancov, môžete získať Certifikát zdravej firmy a zabojovať o titul Zdravá firma roka v súťaži, ktorú každoročne organizuje Union zdravotná poisťovňa.

Podiel zdravých benefitov vo firmách rastie

Podľa štatistík Svetovej zdravotníckej organizácie WHO sú dnes najväčším problémom chronické choroby, ktoré spôsobujú takmer polovicu všetkých ochorení. „Zamestnanie k nim prispieva vysokou dávkou stresu a bolesťami chrbta v dôsledku nedostatočného pohybu počas dňa či zlej ergonómie,“ hovorí Darina Sedláková, riaditeľka Kancelárie WHO na Slovensku. Mnohé firmy na Slovensku pochopili dôležitosť starostlivosti o zdravie a zásadne zmenili zloženie benefitov. „Počas šiestich rokov organizovania súťaže vidíme veľký posun. Firmy už nevnímajú benefity ako nefinančný nástroj odmeňovania, ale stále viac sa venujú zdraviu a investujú do zdravého životného štýlu svojich zamestnancov,“ hovorí Pavol Chovan, riaditeľ úseku získavania klientov Union zdravotnej poisťovne.

 

Absolútna väčšina firiem v súťaži vytvára podmienky pre zdravší životný štýl (pitný režim, správne sedenie a spôsob práce, psychohygiena, dni zdravia) a pomáha zamestnancom zostať zdravými (napr. podporou športu, dňami voľna na liečenie).  Firmy, ktoré sa zaujímajú o zdravie svojich ľudí, investujú najčastejšie do piatich oblastí zdravých benefitov:

 • zdravotná starostlivosť (vrátane redukcie stresu a vyváženia práce a voľného času)
 • strava
 • šport
 • ergonómia prostredia
 • práca s komunitou

„Skúsenosti ukazujú, že zdravotná kondícia zamestnanca výrazne vplýva na kvalitu práce. Alebo inak - pre firmu je kľúčové prispieť k dobrému zdraviu zamestnanca, do ktorého investovala nemalé financie. A keďže vekový priemer zamestnancov celkovým starnutím populácie rastie, majú firmy s premyslenou starostlivosťou o zdravie konkurenčnú výhodu na trhu práce,“ dopĺňa P. Chovan.

 Banner - etrendJPG

Víťazi 6. ročníka súťaže Zdravá firma roka

Zapojte sa do súťaže a získajte Certifikát zdravej firmy

Ak sa o svojich zamestnancov staráte, máte príležitosť prihlásiť sa do súťaže Zdravá firma roka a získať Certifikát zdravej firmy. Do 7. ročníka súťaže sa môžete prihlásiť do 31. decembra 2016 v troch kategóriách: výrobné firmy, nevýrobné firmy a malé firmy do 50 zamestnancov. Stačí (aj postupne) vyplniť online formulár na www.zdravsieslovensko.sk. Prihláškou do súťaže získate:

 • Certifikát zdravej firmy
 • Bezplatný vstup na konferenciu Trendy v starostlivosti o zdravie zamestnancov
 • Dni zdravia od Union zdravotnej poisťovne (víťazi jednej z troch kategórií)

Zároveň s každým vyplnením dotazníka súťažíte o wellness pobyt  pre 2 osoby v niektorom zo 160 hotelov  v 10 krajinách Európy.

 

10 najčastejších benefitov pre zdravie v slovenských firmách

 1. Osveta o zdraví na internete, vo firemnom časopise/li>
 2. Rozšírený pitný režim (minerálka, čaje, šťavy)
 3. Športové aktivity (firemné, externé)
 4. Ergonómia (správne sedenie, spôsob práce)
 5. Zdravotné merania z krvi ( cholesterol, glukóza)
 6. Dni zdravia (merania,  prednášky)
 7. Psychohygiena (relax zóna, prednášky)
 8. Aktivity zamerané na zníženie chorobnosti  a úrazovosti
 9. Podpora bicyklovania do práce
 10. Zdravé obedové menu

Dátum publikácie

 • 16. 11. 2016

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené