Podnikatelia môžu získať eurofondy na reklamu, marketing a programovanie

Slovenskí mikro, malí a strední podnikatelia môžu získať eurofondy na služby marketérov a programátorov.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 7. 11. 2018


SITA | 7.11.2018

Slovenskí mikro, malí a strední podnikatelia môžu získať eurofondy na služby marketérov a programátorov.

Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA) zverejnila výzvy na predkladanie žiadostí o kreatívne vouchere v odvetví reklama, marketing a tiež na programovanie. „Na každú z výziev je k dispozícii 750 tisíc eur. Voucher pokrýva 50 % oprávnených nákladov a jeho maximálna výška je päťtisíc eur. Podnikatelia, ktorí získajú voucher, zaplatia celú zákazku a po predložení kompletnej dokumentácie im naša agentúra voucher spätne preplatí,“ informoval vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

O kreatívne vouchere na služby marketérov a programátorov môžu mikro, malí a strední podnikatelia žiadať do konca tohto roka. Získané vouchere je možné využiť na projekty s maximálnou dĺžkou trvania šesť mesiacov. Dôležitou súčasťou žiadostí je určenie budúceho dodávateľa, ktorého si podnikateľ vyberá na základe cenového prieskumu.

Vouchere v odvetví programovanie môžu podniky využiť na dodanie informačných systémov, softvérových riešení a aplikácií určených pre interné procesy. Softvérové riešenia a aplikácie, ktoré sú súčasťou externej komunikácie s verejnosťou, sú predmetom podpory pri voucheroch z odvetvia reklama a marketing. „V týchto prípadoch môže ísť napríklad o vytvorenie alebo aktualizáciu webstránky, e-shopu alebo vytvorenie mobilnej aplikácie,“ dodal Jurikovič. Kreatívne vouchere v odvetví reklama a marketing je možné použiť aj pre poradenstvo v oblasti reklamy, marketingu a komunikácie, vrátane digitálnych kampaní a správy sociálnych sietí, ale aj na samotnú tvorbu reklamných kampaní.

Vo výzvach vyhlásených roku 2018 môže podnikateľ získať len jeden kreatívny voucher. Od augusta 2018 sú k dispozícii vouchere v odvetví architektúra v maximálnej hodnote 10 tisíc eur a v odvetví dizajn v maximálnej hodnote 5 tisíc eur.

Poskytovanie pomoci prostredníctvom kreatívnych voucherov je súčasťou aktivít národného projektu Podpora rozvoja kreatívneho priemyslu na Slovensku, ktorý je spolufinancovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja prostredníctvom Operačného programu Výskum a inovácie. V rámci jeho trvania budú vydané kreatívne vouchere v celkovej hodnote 7,5 milióna eur pre minimálne 1 500 podnikov.

 

© 2018, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Autor: SITA a.s.

Súvisiace odborné články


S-EPI, s.r.o. © 2010-2019, všetky práva vyhradené