Finančná správa už z daní poslala neziskovkám vyše 42 mil. eur

Finančná správa už poslala na účty neziskoviek z 2 % dane viac ako 42 mil. eur. Ide o zdroje, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca júna 2017.

SITA | 4.8.2017

Finančná správa už poslala na účty neziskoviek z 2 % dane viac ako 42 mil. eur. Ide o zdroje, ktoré sa im rozhodli poukázať občania a podnikatelia v daňových priznaniach podaných do konca júna 2017. Ako dodala finančná správa, právnické a fyzické osoby pritom v daňových priznaniach uviedli, že chcú občianskym združeniam, neziskovým organizáciám, nadáciám a iným subjektom venovať bezmála 43 mil. eur.Táto suma sa ešte bude počas roka zvyšovať.

Finančná správa zatiaľ poukázala na ich účty peniaze od takmer 782 tis. daňových subjektov. V samotnom júli suma stúpla o vyše 11 mil. eur. Ďalšie zdroje môže neziskovkám cez asignáciu dane ešte venovať zhruba 20 tis. daňovníkov, ktorí si odložili daňové priznania na september 2017.

Kompletné vyhodnotenie darovania 2 % dane zverejní finančná správa koncom januára 2018. Počas januára zároveň bude štát neziskovky informovať o darcoch. Ak s tým darcovia súhlasili, neziskovky sa tak dozvedia meno a priezvisko darcu, alebo obchodné meno právnickej osoby, trvalý pobyt, resp. sídlo a právnu formu.

 

© 2017, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace dokumenty

Súvisiace tlačivá a formuláre

Súvisiace odborné články

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


Autori

  • SITA a.s.

Dátum publikácie

  • 8. 8. 2017

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené