Finančná správa už čoskoro rozdelí daňové subjekty podľa spoľahlivosti

Prvý interný index bude publikovať ešte v septembri a v októbri vypublikuje prvé rozdelenie subjektov na spoľahlivé, menej spoľahlivé a nespoľahlivé na základe kritérií tohto indexu.

Autori: SITA a.s.
Dátum publikácie: 10. 9. 2018


SITA | 9.9.2018

Finančná správa už v najbližších týždňoch rozdelí daňové subjekty podľa ich spoľahlivosti v daňových otázkach. Ako totiž tvrdí prezident finančnej správy František Imrecze, termíny v rámci projektu indexu daňovej spoľahlivosti sa darí dodržiavať a tak prvé rozdelenie subjektov by malo byť už v októbri tohto roka.

"Prvý interný index budeme publikovať ešte v septembri a v októbri budeme schopní vypublikovať prvé rozdelenie subjektov na spoľahlivé, menej spoľahlivé a nespoľahlivé na základe kritérií tohto indexu. Sme v časovom pláne, ktorý sme si určili na tento projekt," povedal Imrecze.

Index daňovej spoľahlivosti bude vypočítavaný automaticky na základe zhruba štyroch desiatok kritérií. Prednostne sú zamerané na riadnosť a včasnosť plnenia daňových povinností.

 

© 2018, Autorské práva SITA a.s. a zmluvné agentúry. Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a zmluvných agentúr je výslovne zakázané.

Autor: SITA a.s.

Súvisiace odborné články

Súvisiace komentované ustanovenia

Súvisiace právne predpisy ZZ SR


S-EPI, s.r.o. © 2010-2019, všetky práva vyhradené