Ako vymazať firmu z obchodného registra | Inzercia

Podnikanie nemusí skončiť vždy iba úspechom, ale to je prirodzené. Keby každý podnikateľ bol úspešný, bola by to nuda a nedokázalo by sa oddeliť zrno od pliev. Neúspech v podnikaní však nemusí vždy skončiť tak, že spoločnosť pôjde do konkurzu.

Pravidelne sa stáva, že končia aj firmy, ktoré nemajú žiadne podlžnosti. Majitelia rozmýšľajú, či je pre nich výhodnejšie si firmu nechať a platiť 480 – 960 € za daňové licencie alebo najlepšou odpoveďou bude rýchla likvidácia spoločnosti. Čo by ste mali vedieť o vymazaní firmy z ORSR?

Likvidácia nie je taká rýchla

Hoci sa môže javiť likvidácia s. r. o. ako najlepšia zo všetkých možností, pripravte sa na to, že tento proces je pomerne komplikovaný a trvá najmenej tri mesiace. Musíte vykonať účtovnú závierku, určiť likvidátora, ktorý vás bude zastupovať, komunikovať s daňovým úradom, zdravotnou a Sociálnou poisťovňou a sami viete, že komunikácia so štátnymi inštitúciami, od ktorých niečo chcete, nebýva najrýchlejšia. Existuje však možnosť, ako sa tomu všetkému vyhnúť – využiť služby externej firmy, ktorá bude vaším likvidátorom.

 

Vymazanie firmy z OR bez likvidácie

Ďalšou možnosťou, ako urobiť výmaz firmy z obchodného registra, je bez jej likvidácie. Ako prebieha tento spôsob? Ide vlastne o zlúčenie vašej spoločnosti s nejakou ďalšou firmou. Obchodná história, záväzky a ani pohľadávky vašej spoločnosti nezanikajú, iba vystupujú pod hlavičkou novej firmy. Ide o rýchlejší spôsob, ako je likvidácia. 

 

Možnosťou je aj predaj spoločnosti

V prípade, že máte neaktívnu spoločnosť, ktorá nemá žiadne dlhy ani záväzky a negenerujete zisk a dokonca nemá ani tržby, je pre vás lepšie, keď sa rozhodnete pre jej predaj. Jednak prestanete zbytočne vyhadzovať peniaze a navyše je to pre vás jednoduchšie ako ktorýkoľvek z vyššie uvedených spôsobov. Je na vás, ktorý si vyberiete. Stačí, keď navštívite stránku sabron.sk a s ktorýmkoľvek spôsobom vám táto firma pomôže.


Dátum publikácie

  • 8. 2. 2016

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené