6 dôvodov, prečo využiť virtuálne sídlo | Inzercia

Vždy sa nájde dobrý dôvod na to, aby sme si zjednodušili kroky, ktoré nás dokážu spoľahlivo previesť po cestách plných prekážok. Jednu z takýchto možností môžete využiť aj v podnikaní, ktoré nie je o nič menej náročné ako bežný život.

Otvorenie a vedenie podniku je veľmi obtiažne na samotné riadenie, ak budeme hovoriť o nákladoch, platí to dvojnásobne. Finančné investície do obchodu, udržiavanie dobrých partnerských vzťahov, rozvoj konkrétnych služieb a mnohé iné sa podieľajú na náročnosti akéhokoľvek biznisu.

Bez kancelárie si to asi veľmi dobre predstaviť neviete. Jednou z podmienok, ktoré vám ako podnikateľom štát a legislatíva určuje, je mať vlastné sídlo spoločnosti. V preklade to znamená, vlastniť kanceláriu ktorá je na určitej adrese. Sem sa okrem iného doručuje všetka dôležitá pošta, pracuje sa s administratívou a vedú sa tu dôležité diskusie pri tvorbe podnikateľskej stratégie. Zákony sú neúprosné a občas nemajú zľutovanie naozaj s nikým. Predsa však je len jedna vec, ktorou vám štát uľahčuje ťažké kroky tohto náročného biznisu. Je to virtuálne sídlo, bez ktorého si dnes už veľká časť manažérov nevie svoj život ani predstaviť. Prečítajte si nasledujúce riadky a zistíte hlavné dôvody, ktoré ich k tomu priviedli.

 

1. Úspora nákladov na sídlo spoločnosti

Prevádzka klasickej kancelárie nezaťaží rozpočet nadnárodnej spoločnosti a podniku, ktorého denný obrat sa pohybuje v niekoľko miestnych cifrách. No v poslednej dobe si aj tieto organizácie uvedomujú, že len efektívnou úsporou sa dosiahne veľké percento zisku z podnikania.

Pre menších podnikateľov by to mala byť samozrejmosť, aby svoje náklady optimalizovali na minimum. Nemusíte hľadať trvalý prenájom miestnosti, ktorú budete v priebehu niekoľkých mesiacov aj tak rušiť. Ak sa počas založenia spoločnosti rozhodnú pre virtuálne sídlo,  celkom určite to bude správna cesta ako túto optimalizáciu zaistiť. 

Virtuálna kancelária nepotrebuje nábytok, stôl a stoličky, dokonca nemusíte platiť ani zamestnanca, ktorý by spravoval potrebné vybavovanie administratívy, telefonátov a pošty. Priemerný, čistý mesačný plat takéhoto človeka je okolo 500 €. Virtuálne sídlo spoločnosti vás bude mesačne stáť od 11 € do 26 €, v závislosti od konkrétnej adresy.

2. Efektivitu zlepšuje automatická správa pošty

Žiadna spoločnosť sa nezaobíde bez správy administratívy a došlej pošty. K informáciam o došlej pošte máte prístup online 24 hodín cez webovú aplikáciu. Dokonca si môžete objednať službu skenovania došlej pošty priamo do emailovej schránky. Máte po ruke vždy a naozaj všetko. Nevnímajúc fakt, že sa k tomu priradia aj nemenej dôležité veci, ktorých je niekedy naozaj veľa. S virtuálnou kanceláriou neprídete o nič dôležité.

Prostredníctvom prenájmu sídla vykonávate všetko ako z klasickej kancelárie a pritom nemusíte vlastniť žiadnu budovu. Bude to váš virtuálny asistent a recepcia. Starosti za vás vyrieši jeden balík,  ktorého ďalšou výhodou je automatická správa. Aj v čase vašej dovolenky sa vybavuje každá jedna došlá zásielka, faktúra a iný dôležitý dokument.

3. Lukratívna adresa má svoj význam

Podnikanie sa stáva vďaka virtuálnemu sídlu firmy naozaj efektívnou pomôckou pre každého majiteľa spoločnosti. S jej využitím si dokážete zlepšiť aj dobré meno, pretože z pohľadu partnerov, ktorí plánujú s vami uzavrieť výhodnú dohodu je adresa v hlavnom meste tým najlepším možným riešením. U investora si zdvihnete kredit aj takouto možnosťou.

V mnohých prípadoch sa detaily podceňujú, toto je jeden z nich. Malý krok, ktorý pre vás možno nič neznamená, no v skutočnosti je to pevný základ pre stabilné podnikanie.

4. Flexibilná pracovná doba

Pracovať z domu je snom mnohých ľudí. V určitých prípadoch sa však ako podnikajúca osoba stretávate s množstvom povinností, ktoré nestíhate riešiť. Čas je nepriateľom viacerých z nás a stihnúť všetko je v dnešnej uponáhľanej dobe náročné. Virtuálna kancelária vám zaručí nie len úsporu režijných nákladov. O čas sa postará tiež. Nemenej dôležité vybavovanie ponecháte na odborníkov a vy sa môžete naplno venovať iným veciam. Nepodliehate pracovnej dobe, ktorú musíte tráviť v kancelárií. Pracujete v teréne a kancelária funguje aj bez vás.

5. Komunikáciu s úradmi zabezpečí za Vás vyškolený personál

Virtuálna kancelária je spoľahlivou alternatívou, ktorá vás dokáže podporiť aj v tomto prípade. V prípade náhodnej kontroly z niektorého z úradov (napr. Daňový úrad, Živnostenský register) za Vás prvý kontakt vybavia vyškolený pracovníci virtuálnej kancelárie. Takáto návšteva by Vás doma v byte určite nepotešila. V prípade nutnosti osobného stretnutia s pracovníkmi úradu máte možnosť si na adrese sídla Vašej spoločnosti krátkodobo prenajať zasadaciu miestnosť. A nemusíte riešiť daňovú kontrolu  u Vás v obývačke. Ľudia si niekedy neuvedomujú dôležitosť jednotlivých postupov a nezodpovedne pristupujú k ich riešeniu. Spoločnosti, ktoré sa zaoberajú poradenstvom v oblasti zakladania spoločností vedia presne, aký produkt sa ktorej firme hodí.

6. Dokonalá harmónia bez stresu

S vlastnou kanceláriou sa každodenne zbytočne vystavujete stresu. Najčastejšími dôvodmi sú drobnosti, ako stihnúť každý deň príjsť do kancelárie načas, aby ste stihli poštárku a neušla Vám dôležitá pošta, alebo každomesačné riešenie účtov za kanceláriu, elektrinu, internet.. Najväčší stres vedia svojou návštevou vyvolať rôzne úrady, ktoré chodia na náhodné kontroly.

 

O výhodách virtuálneho sídla by sa dalo rozprávať naozaj dlho. Tie najzákladnejšie vás určite presvedčia a ostatné potom objavíte sami. Virtuálna kancelária vo veľkom meste je na jednu stranu dokonalou pečiatkou pre váš biznis, vďaka ktorej vyniknete a na druhej strane veľmi dobre zapadnete do okolitého prostredia, kde vás daňová kontrola bude hľadať dlhšie. Keďže v Bratislave sú kontroli až 10x menej časté ako v menšich orkerných mestách.

Využívať môžete výhody virtuálneho sídla a zároveň si vypomôcť aj miestnymi dotáciami. Okrem toho dokáže virtuálne sídlo od spoločnosti www.onlineinvest.sk za vás komunikovať aj s úradmi. Pre začínajúcich podnikateľov alebo osvedčené značky na trhu, virtuálne sídlo poslúži bez rozdielu a každému.


Dátum publikácie

  • 29. 5. 2017

S-EPI, s.r.o. © 2010-2018, všetky práva vyhradené